על אודות המטפלים במרכז ד"ר טל - הכירו את המטפלים ואת ניסיונם הטיפולי והמקצועי...
על אודות המטפלים במרכז ד"ר טל - הכירו את המטפלים במרכז
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

מרכז דוקטור אילן טל

יצירת קשר
חיפוש באתר

הכירו את המטפלים במרכז ד''ר טל

Hebrew
תאריך: 14/12/2014 14:45   

הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל היא קליניקה משפחתית המאגדת תחתיה מגוון רחב של אנשי מקצוע מתחומים שונים.

אנשי המקצוע נבדלים זה מזה הן בשיטת הטיפול בהם עוסקים והן באוכלוסייה אליה פונים.

להלן הסבר קצר ותמציתי מאד אודות תחומי הטיפול של הקליניקה. בכל תחום עובדים מספר אנשי מקצוע המומחים לטיפול בתחום, אלו מגיעים מעולם הפסיכולוגיה, פסיכותרפיה, עבודה סוציאלית או מעולם הפסיכיאטריה.

טיפול פסיכיאטרי - בקליניקה מספר פסיכיאטרים העוסקים בטיפול במבוגרים, ילדים ובני נוער ועוסקים באבחון וטיפול בקשיים שונים כמו הפרעות קשב וריכוז, חרדה, שינויים במצב הרוח ודיכאון וכדומה. הפסיכיאטרים במרכז עורכים אבחונים והמלצות לטיפול, בין אם טיפול תרופתי, בין אם טיפול רגשי, מתוך המגוון הקיים בקליניקה ובין אם טיפול משולב.

טיפול פסיכולוגי רגשי - תחום הטיפול הרגשי הוא תחום רחב היקף ומתייחס למגוון רחב של סיבות בגינן אדם יכול לפנות לטיפול. הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, המכונה גם פסיכותרפיה או טיפול דינמי מיועד לאנשים המעוניינים להעמיק את הידע שלהם על עצמם, לשפר את איכות חייהם, לאנשים המתמודדים עם קשיים ביחסים בין אישיים, עם דימוי עצמי נמוך, מצבי רוח וקשיים אישיים נוספים.

טיפול פסיכולוגי מאפשר לאדם להבין לעומק את התנהלותו הרגשית, למצוא דרכי התמודדות טובים יותר, למצוא כוחות חדשים בעצמי ולצמוח לאורם. טיפול פסיכולוגי יכול להיעשות במסגרת של טיפול ארוך טווח או במסגרת של טיפול קצר טווח, הנקבע לאחר פגישת ייעוץ עם פסיכולוג/ית מומחים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי - טיפול קוגניטיבי התנהגותי המכונה גם טיפול CBT  הינו טיפול קצר מועד הנע בין 5 ל-18 פגישות.

טיפולCBT  הינו טיפול הממוקד בהתמודדות עם קשיים ספציפיים, בדגש על קשיים הנוגעים לחרדה, כמו למשל: התקפי חרדה, חרדת בחינות, חרדת טיסה, פחד קהל, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית וכדומה. הטיפול מתבסס על איתור ושינוי דפוסי מחשבה המעוררים חרדה ואיתור ושינוי ההתנהגות הנלווית לחרדה.

טיפול בגיל הרך, ילדים ובני נוער - בקליניקה צוות רחב של מטפלים המומחה לטיפול בילדים ובני נוער. הצוות מעניק טיפולים רגשיים במגוון קשיים אופיינים, ביניהם: בעיות התנהגות, קשיי הסתגלות, חרדות של ילדים, דיכאון בקרב מתבגרים, בעיות הרטבה, קשיי שינה, התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, התמודדות עם קשיים חברתיים בבית הספר, אילמות סלקטיבית, קשיים עם ההורים ועוד.

כמו כן, בקליניקה מספר אנשי מקצוע המומחים לעריכת אבחונים פסיכולוגים ואבחונים פסיכודידקטיים הקבילים במערכת החינוך.

טיפול בגיל השלישי - טיפול הגיל השלישי ובקשיים האופיינים לו מורכב מאבחון נכון ובחירת טיפול מתאים. אבחון מקצועי נעשה פעמים רבות על ידי פסיכוגריאטר, פסיכיאטר העוסק באבחון הפרעות כמו  דמנציה ואלצהיימר. כמו כן, בקליניקה אנשי מקצוע המסייעים בהתמודדות עם מצבי בדידות, שכול, דיכאון, עצבות ועוד.

טיפול ביופידבק - משוב ביולוגי, הינו טיפול קצר מועד, ממוקד להתמודדות עם קשיים ספציפיים. הטיפול מתבסס על הקשר בין הנפש לגוף, בין הפעילות הפיזיולוגית של הגוף לבין קשיים רגשיים כמו לחץ נפשי, חרדה, מתח, התמודדות עם משבר וטראומה, דיכאון, מחשבות טורדניות, OCD  ועוד.

כאמור, הטיפול מתבסס על הקשר בין הגוף והנפש: המטופל מחובר לחיישנים המודדים היבטים פיזיולוגיים כמו דופק, לחץ דם וכדומה העולים במצב של חרדה, למשל, ולומד כיצד לשלוט בהיבטים אלו ובכך להפחית את החרדה.

טיפול משפחתי וזוגי - בקליניקה מטפלים המומחים לטיפול בקשיים המאפיינים את המערכת הזוגית והמשפחתית בדגש על התמודדות עם מתחים בזוגיות, מריבות בין בני המשפחה, התמודדות עם שינויים במערך המשפחתי כמו למשל בעת מעבר דירה, קשיים בתקשורת הבין אישית, התמודדויות לפני גירושין ועוד.

כמו כן אנו מעניקים טיפול זוגי לזוגות לפני נישואין, זוגות המתלבטים האם להינשא לאור קשיים קיימים, זוגות חד מיניים ועוד.   

טיפול בהפרעות אכילה - הטיפול בהפרעות אכילה במרכז נעשה על ידי פסיכולוגיות בעלות ניסיון וידע בתחום. במסגרת זו מטפלות הפסיכולוגיות בהפרעות אכילה כמו אנורקסיה נרבוזה, בולימיה, אכילה זללנית (being eating) וכן בהתמודדות עם אכילה רגשית. הטיפול הינו טיפול רגשי, פסיכולוגי כאשר במידת הצורך משלוב גם טיפול דיאטני במרכז.

טיפול בהתמכרויות - במרכז יחידה לטיפול בהתמכרויות המתמחה בטיפול במגוון רחב של התמכרויות; התמכרויות לחומרים כמו סמים, משככי כאבים ותרופות אחרות ואלכוהול והתמכרויות התנהגותיות כמו התמכרות להימורים, מחשבים, קניות, אינטרנט ועוד.

הטיפול בהתמכרויות הינו טיפול רגשי, המבוסס על שיטת 12 הצעדים ונעשה בשיתוף ובתמיכה של האנשים הקרובים ביותר למכור במטרה לסייע לו להפסיק את מעגל ההתמכרות ובעיקר כדי לסייע לו להימנע ממעידה חזרה להתמכרות.  

חוות דעת רפואיות - המרכז מעניק חוות דעת פסיכיאטריות עבור גורמים שונים כמו צבא, ביטוח לאומי, בתי משפט, חוות דעת לאפוטרופסות ולצוואה. חוות הדעת נכתבות על ידי פסיכיאטרים מומחים.

רוצה לדעת יותר על צוות המטפלים שלנו? לחצו כאן לפניה אל ד"ר אילן טל